wtorek, 19 lutego 2013

II Runda Wrocławskiej Ligii Time Attack - 16.02.2013

16 lutego na torze REDECO przy ulicy Rakietowej odbyła się już druga eliminacja Wrocławskiej Ligii TimeAttack oraz Wrocławskiej Ligii Rajdowej organizowanej przez ekipę Rajdowalnia.pl
Pogoda po raz kolejny nie dopisała a w szczególności dokuczał brak odpowiedniej widoczności spowodowany gęstą mgłą a czego skutkiem - liczne "wypady" z trasy i zwiedzanie pobocza.
W tej eliminacji WLTA & WLR startowało dwóch naszych reprezentantów. W klasie 0 jak zwykle startował Marcin "Piekarz" Wypchło w Toyocie Corolli a w klasie 2 bój toczył Jakub Furmański w Mitsubishi Colt GTI.
Marcin ukończył zawody na 15 miejscu (w klasie 0) oraz 68 miejsce (ukończyło 86 zawodników) w klasyfikacji generalnej WLTA i również 15 miejsce w klasie 0 cyklu WLR
Zaś Jakub w bardzo licznej grupie 2 wywalczył 16 miejsce (w klasie 2) oraz 56 miejsce w klasyfikacji generalnej WLTA. W klasyfikacji WLR wywalczył 8 miejsce w klasie.

Zawodnicy o swoim starcie:

Jakub Furmański:
"Tą rundę WLTA zorganizowano zupełnie inaczej niż dotychczas - 6 przejazdów po 1 okrążenie co bardzo usprawniło cały przebieg imprezy oraz skróciło oczekiwanie na swój start stojąc w długiej kolejce. Miałem nadzieję, że będziemy latać po śniegu lub błocie pośniegowym ale okazało się że już po pierwszym przejeździe tor zrobił się po prostu mokry. Z samochodu i siebie próbowałem wycisnąć ostatnie siły ale znów na metę wjechałem na 8 miejscu"